Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-11-28
Nowość! Zestawy kołowe ze stopką wahliwą z serii RLE

Elesa+Ganter wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie dla branży maszyn i urządzeń: zestawy kołowe ze zintegrowaną stopą wahliwą z serii RLE. Nowe produkty o oznaczeniach RLE.FF-N i RLE.F8-N to unikalne rozwiązanie do zastosowań, w których wymagana jest zarówno mobilność, jak i stabilność urządzenia. Wykonane z blachy ocynkowanej oraz technopolimeru, nowe zestawy kołowe są dostępne w trzech różnych średnicach. Zapewniają wytrzymałość i wszechstronność w różnych środowiskach pracy.

„Przy korzystaniu z maszyn i urządzeń spotykamy się z sytuacjami, w których dane urządzenie musi być mobilne, a zarazem posiadać możliwość wypoziomowania i pełnej stabilizacji. Do tej pory, większość tego typu przypadków była rozwiązywana za pomocą jednoczesnego montażu w urządzeniu zestawów kołowych oraz stóp wahliwych. Nasze najnowsze rozwiązanie łączy obie pożądane cechy w jednym produkcie." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

 

stol_monterski_z_zestawami_kolowymi.jpg

 Rys. 1. Przykładowy stół monterski wyposażony jednocześnie w stopy wahliwe oraz zestawy kołowe

Elesa+Ganter posiada w swojej ofercie wiele modeli, zarówno stóp wahliwych, jak i zestawów kołowych. W stołach monterskich przedstawionych na rysunku 1, wykorzystywano zestaw kołowy RE.FF-N i stopy wahliwe LS.A (rys. 2).

 

02_zestaw_kolowy_stopa_wahliwa.jpg

                   Rys. 2. Przykładowy zestaw kołowy RE.FF-N oraz stopa wahliwa serii LS.A.

Jednak z uwagi na to, że Elesa+Ganter zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza innowacyjne produkty, usprawniające pracę maszyn oraz urządzeń, niedawno do oferty dołączyły zestawy kołowe posiadające zintegrowaną stopę wahliwą RLE.FF-N oraz RLE.F8-N (rys. 3).

03_zestawy_kolowe_ze_stopa_wahliwa.png

               Rys. 3. Zestawy kołowe ze stopą wahliwą, od lewej RLE.FF-N oraz RLE.F8-N.

Nowe zestawy kołowe są aktualnie dostępne z korpusem wykonanym z blachy ocynkowanej i w dwóch wykonaniach bieżni koła:

RLE.FF-N posiada bieżnię z pomarańczowego poliuretanu, wykonaną metodą wtrysku na etapie produkcji korpusu koła,

RLE.F8-N w całości wykonane z technopolimeru na bazie poliamidu.

Oba modele produkowane są w trzech średnicach kół i przenoszą obciążenia dynamiczne jak poniżej:

• Średnica koła 80 mm => maksymalne obciążenie dynamiczne 1200 N na jedną sztukę.

• Średnica koła 100 mm => maksymalne obciążenie dynamiczne 1700 N na jedną sztukę.

• Średnica koła 125 mm => maksymalne obciążenie dynamiczne 2200 N na jedną sztukę.

Zestawy kołowe ze zintegrowaną stopą wahliwą są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ łączą w sobie bardzo ważne funkcje:

• dają możliwość wypoziomowania urządzenia nawet na nierównym podłożu

• dzięki podkładce antypoślizgowej oraz wahliwości podstawy stopy, umożliwiają stabilną i bezpieczną pracę urządzenia

• umożliwiają pełną mobilność urządzenia (po opuszczeniu na koła)

Opisywane w tym artykule zestawy kołowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie urządzenie ma mieć możliwość łatwego przestawienia z miejsca na miejsce (rys. 4). Rekomendujemy je również do wózków, które mają mieć możliwość stabilnego posadowienia w dowolnym miejscu nawet na nierównej powierzchni.

 

04_zestawy_kolowe_ze_stopami_w_stolach_monterskich_Radioilex.png

Bez tytułu.jpg

              Rys. 4. Przykład zastosowania RLE.FF-N w stołach monterskich firmy Radiolex

Na koniec należy jeszcze dodać, że zestawy kołowe ze stopą wahliwą RLE.FF-N oraz RLE.F8-N znacznie upraszczają montaż w aplikacjach wymagających zastosowania stopy i zestawu kołowego, co przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy. Ponadto zajmują znacznie mniej miejsca i dodają urządzeniu nowoczesnego designu.

Karty katalogowe opisanych produktów:

RLE.FF-N – Zestawy kołowe ze stopą wahliwą

RLE.F8-N – Zestawy kołowe ze stopą wahliwą

• Stopy wahliwe

• Koła i zestawy kołowe

W przypadku prowadzenia nowego projektu zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.

 

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.