Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-12-31
Potężna waga waży cztery wagony jednocześnie

Aby zapewnić bezpieczeństwo ciężkiego transportu kolejowego, kopalnia w Australii potrzebowała więcej niż jedną standardową wagę kolejową. W ramach tego projektu poszukiwano wagi pozwalającej ważyć cztery wagony jednocześnie w celu zapewnienia wysokiej wydajności procesu wydobycia.

W południowej Australii kopalnie znajdują się w bardzo odległych lokalizacjach. Ruda żelaza tam wydobywana jest transportowana koleją do miejsc jej przetwarzania znajdujących się w dużej odległości od kopalń. Aby pokonać tak duże odległości, pociągi towarowe pędzą przez australijskie pustkowia z dużą szybkością.

Pociągi towarowe poruszające się z dużą szybkością mogą stanowić poważne zagrożenie. Oprócz kwestii związanych z zachowaniem bezpieczeństwa, koszt wykolejenia się takiego pociągu może sięgać nawet 1.5 miliona dolarów. Stąd niezwykle ważne jest, aby wagony były obciążone na tyle równomiernie na ile jest to możliwe. Celem jest tu zapewnienie stabilności pociągu.

Aby zapewnić zrównoważone obciążenie każdego wagonu, jego załadunek odbywa się dwuetapowo. Najpierw każdy wagon jest napełniany podstawową ilością rudy. Następnie lokomotywa przesuwa wagony po torach do drugiej stacji załadowczej. Tu wagony są wtaczane na wagę, która pozwala operatorom dopełnić wagony do osiągnięcia przez nie wymaganej masy. Waga tak naprawdę składa się z czterech niezależnych wag, pozwalając operatorom regulować masy nawet czterech wagonów jednocześnie, a tym samych zwiększyć wydajność procesu napełniania wagonów.

Firma dokonała analizy kilku konkurencyjnych propozycji, wybierając ostatecznie rozwiązanie METTLER TOLEDO. Po zrealizowaniu wielu projektów dotyczących ważenia statycznego i dynamicznego członkowie zespołu projektowego doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że firma METTLER TOLEDO jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Wagi mogły być ponadto wyposażone w czujniki wagowe POWERCELL® PDX® - doskonałe czujniki wagowe przeznaczone dla wymagających aplikacji.

Duże masy, wysokie szybkości i odległe lokalizacje to czynniki zwiększające stopień trudności projektu. Według klienta, firma METTLER TOLEDO zaoferowana profesjonalizm i wiedzę potrzebne do skutecznej realizacji tego projektu. Systemy ważenia pojazdów METTLER TOLEDO dają gwarancję sukcesu każdego projektu, ponieważ bazują na doświadczeniu i wiedzy fachowej w zakresie ważenia przemysłowego.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także