empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Zintegrowane czujniki przewodności

Zalety zintegrowanych czujników przewodności w systemach uzdatniania wody

W tym opracowaniu technicznym przedstawiamy zintegrowane czujniki przewodności jako wyjątkowe rozwiązanie dostosowane do potrzeb elektrowni monitorujących zanieczyszczenie wody związkami mineralnymi. W pierwszej kolejności omawiamy tam ogólną rolę przewodności jako popularnego parametru analitycznego do miarodajnego pomiaru jakości wody online na różnych etapach uzdatniania. Następnie omawiamy korzyści, jakie przyniosło opracowanie zintegrowanych czujników przewodności z wbudowanym mikroprocesorem, które zapewniają znacznie większą dokładność i kompensację temperatury.

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz opracowanie techniczne „Zalety zintegrowanych czujników przewodności w systemach uzdatniania wody" zaprezentowane na 71. Międzynarodowej Konferencji Wodnej.

Aby zachęcić do wyciągnięcia korzyści płynących ze stosowania zintegrowanych czujników przewodności w systemach uzdatniania wody, w opracowaniu technicznym szczegółowo omawiamy pomiar przewodności, w tym powody jego stosowania oraz zasadę działania w systemach uzdatniania wody. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradniku METTLER TOLEDO Teoria pomiarów przewodności, który jest dostępny do pobrania.

W dalszej części opracowania omówiono trudności związane z prowadzeniem pomiarów przewodności w wodach o wysokim przewodnictwie w porównaniu z wodami o niskim przewodnictwie. Znaczne różnice występują w szczególności w charakterystykach pomiarów przewodności związanych z tendencją polaryzacyjną, stałą celi, napięciem pomiarowym i częstotliwością pomiarową. Kiedyś różnice te uniemożliwiały stosowanie tego samego czujnika do wody o niskim przewodnictwie i do wody o wysokim przewodnictwie.

W opracowaniu technicznym przedstawiamy rozwiązanie tego problemu polegające na zastosowaniu zintegrowanego czujnika przewodności UniCond®, który oferuje znaczne korzyści dla systemów uzdatniania wody w elektrowniach, w tym możliwość pomiaru wody od ultraczystej do słonawej za pomocą jednego zintegrowanego czujnika przewodności.

W opracowaniu technicznym analizujemy budowę tych czujników oraz ich wpływ na pomiar przewodności, dokładność kalibracji, kompensację temperatury i diagnostykę czujników.

Zintegrowany czujnik przewodności rozwiązuje większość najczęstszych problemów z pomiarem przewodności w systemie uzdatniania wody, takich jak wybór używanej stałej celi do zastosowania, danych kalibracyjnych do wprowadzenia i części zamiennych do konserwacji. Wszystko to upraszcza zarządzanie analizą w systemach uzdatniania wody.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także