Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-04-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-04-26
Czym są dozowniki przemysłowe?
Czym są dozowniki przemysłowe?

W procesach produkcyjnych liczy się precyzja. To właśnie ona gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i trwałość produktów. Dozowniki przemysłowe to urządzenia, które pozwalają na precyzyjne dozowanie żywicy, a także kleju. Można to wykorzystać między innymi w: elektronice, elektrotechnice i motoryzacji.

 

Dozowniki kleju – co to jest?

Dozowniki kleju to precyzyjne maszyny, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki ich zastosowaniu w procesach produkcyjnych możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej wydajności pracy. To ważne w praktycznie każdej przemysłowej branży, gdyż czas to pieniądz. Dzięki ekonomicznym maszynom, które dozują klej, możliwe jest zastosowanie nawet dziesięciu litrów kleju w ciągu minuty. Zazwyczaj tego typu urządzenia są zbudowane z prefabrykowanej ramy aluminiowej. Za sprawą tej cechy maszyn możliwe jest bezinwazyjne modernizowanie dozownika. Dla przykładu dozowniki przemysłowe - apcom.pl gwarantują efektywne zużycie na przykład kleju. W ofercie odnaleźć można między innymi: dozowniki kleju, dozowniki żywic, a także dozowniki zalew.

W momencie, gdy firmy przemysłowe decydują się na kupno dozowników przemysłowych, muszą mieć na uwadze, żeby firmy dostarczające sprzęt do produkcji bazowały wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach. Aktualnie dostępne na rynku dozowniki sporo różnią się od tych, które były na rynku jeszcze kilka lat temu. Współczesne pozwalają na precyzyjne zaprogramowanie i zalewanie surowcem po dokładnie wyznaczonej ścieżce. Nieprzypadkowo wspomniane urządzenia stosowane są w tak wielu gałęziach przemysłu.

 

Dozowniki żywic – co to jest?

Zalewanie żywicą poprawia niezawodność i trwałość produktów. Żywica poprawia również właściwości mechaniczno-elektryczne komponentów elektronicznych. W związku z tym dozowniki żywic są nieocenione w procesach produkcyjnych. Wspomniane maszyny to systemy automatycznego podawania składników, których producenci dają także możliwość zrealizowania indywidualnego projektu.

Wykorzystując zaawansowane urządzenia możliwe jest również precyzyjne lutowanie - apcom.pl to firma, która produkuje wysokiej klasy urządzenia do tego przeznaczone. Zanim opuszczą one linię produkcyjną, są dokładnie testowane na docelowym surowcu. Zalewanie surowcem to kolejna z możliwości tego sprzętu. Ostatecznie możliwa jest automatyzacja następujących procesów produkcyjnych:

  • uszczelnianie / klejenie,
  • lutowanie,
  • zalewanie.

Warto skontaktować się z firmą, która oferuje dozowniki po to, aby omówić możliwości konkretnych maszyn. Informacje uzyskane bezpośrednio od producentów mogą być nieocenione. Dzięki nim możliwe jest dopasowanie urządzeń, które dobrze nadają się do specyfiki konkretnego zakładu przemysłowego, a także indywidualizacja zamówienia. Dobrze również zaufać producentowi, który ma już spore doświadczenie w produkcji takich maszyn. Zarówno dozowniki kleju, jak i dozowniki żywic cieszą się ogromnym powodzeniem na terenie na przykład fabryk.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
apcom.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także