Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25
Dwie nagrody w Konkursie Dobry Wzór dla MOBOTa firmy WObit
Dwie nagrody w Konkursie Dobry Wzór dla MOBOTa firmy WObit
Dwie nagrody w Konkursie Dobry Wzór dla MOBOTa firmy WObit

W czwartek 24 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się 26. Gala Konkursu Dobry Wzór 2019. W tegorocznej edycji konkursu przyznano 7 nagród głównych „Dobry Wzór 2019" oraz 6 nagród specjalnych. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW firmy WObit otrzymał aż dwie nagrody!


MOBOT został Laureatem Konkursu Dobry Wzór 2019 w kategorii Praca. Przemysław Degórski – Dyrektor Rozwoju, Produkcji i Sprzedaży firmy WObit odebrał dodatkowo statuetkę za tytuł Produkt Roku 2019. To nagroda specjalna przyznawana przez Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. najbardziej innowacyjnemu pod względem wzornictwa i dopasowania do polskiego rynku produktowi wdrożonemu przez polskie przedsiębiorstwo i zaprojektowanemu przez polskiego projektanta.


MOBOT®AGV FlatRunner MW to największy robot w rodzinie MOBOT®AGV o udźwigu do 1800 kg. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS. Przewozi ciężkie ładunki – palety, duże paczki oraz niewymiarowe detale – i ma zdolność zdalnej komunikacji z innymi urządzeniami, możliwość integracji z nadrzędnymi systemami oraz współpracy z człowiekiem. To bardzo elastyczne i łatwe w adaptacji rozwiązanie do intralogistyki, pozwalające bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować produkcję i podnieść konkurencyjność przedsiębiorstw. Umożliwia realizację procesów just-in-time czy just-in-sequence, istotnych w masowej produkcji spersonalizowanych dóbr.


Wraz z Galą konkursu Dobry Wzór 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej. Prezentuje ona 115 najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku i będzie dostępna dla odwiedzających w okresie od 25 października do 1 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Wystawa będzie czynna od wtorku do niedzieli.


Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 r. Współzawodniczą w nim produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.
Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.


O firmie WObit
WObit to polska, rodzinna firma o blisko 30-letnim doświadczeniu na rynku automatyki i robotyki. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym, przedsiębiorstwo oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Wśród dostarczanych technologii warto wyróżnić czujniki i systemy pomiarowe, napędy elektryczne, przekładnie oraz sterowniki, panele HMI i oprogramowanie SCADA. Ważną częścią oferty są roboty przemysłowe produkowane właśnie przez WObit, w tym roboty kartezjańskie, roboty mobilne MOBOT® AGV, SCARA oraz Tower.

Kategoria komunikatu:

Nagrody i wyróżnienia

Dodał:
WObit E.K.J. Ober
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także