
Samochody, w których jest zaimplementowany autopilot to istna rewolucja na rynku motoryzacyjnym. Jeszcze do niedawna wizja autonomicznych pojazdów była niemożliwa do zrealizowania, a jedynym miejscem, gdzie można się było z nimi spotkać, były filmy science fiction. Technologia jednak poszła znacząco do przodu a autonomiczne auta to coś, co za kilka lat będzie zupełną normą. Czy jednak wszelkimi systemom można rzeczywiście zaufać? Jak to działa? Jakie rozwiązania wykorzystują firmy, które swoim klientom oferują samochody z autopilotem? Czytaj dalej, a dowiesz się tego wszystkiego!
Samochody autonomiczne, czyli przyszłość jest coraz bliżej!
Każdy z nas w czasie zakupu używanego samochodu sprawdza jego historię w takim serwisie jak carVertical. Być może jednak za kilka lat wypadki na drodze będą przeszłością za sprawą bezbłędnych autonomicznych pojazdów? Samochody działające w ten sposób wykorzystują liczną ilość innowacyjnych technologii. Systemy sztucznych inteligencji, ogromne ilości danych czy Internet to jedynie kropa w morzu rozwiązań, które sprawiają, że pojazdy te mają w ogóle prawo bytu. Świetnym tego przykładem jest czujnik laserowy LiDAR, który przez cały czas skanuje środowisko fizyczne przed samochodem w trójwymiarze.
Jaka jest zasada działania samochodów z autopilotem?
Na samym starcie należy wspomnieć, że każdy z elementów auta autonomicznego został zaprojektowany w taki sposób, aby być w stanie podejmować natychmiastowe decyzje w czasie jazdy. Jest to możliwe między innymi za sprawą sieci sygnałów elektrycznych, które sprawiają, że pojazdy tego typu są w stanie samodzielnie podejmować decyzje. Podstawowym elementem każdego samochodu autonomicznego jest tak zwany wirtualny kierowca, bez którego jazda z autopilotem nie byłaby możliwa. Na samym końcu należy wspomnieć o tak zwanych sposobach percepcji wzrokowej, za których sprawą samochód ma możliwość dokładnie obserwować wszystko to, co dzieje się wokół niego.
Podstawowe cechy samochody autonomicznego!
- Wizja topograficzna. Rozwiązanie to odpowiedzialne jest za przetwarzanie oraz analizowanie w czasie rzeczywistym wszystkim informacji, oraz lokalizacji obiektów w podwójnym polu widzenia w trakcie ruchu auta.
- Systemy sztucznego widzenia. Składają się na nie wszelkiego rodzaju kamery oraz czujniki, charakteryzujące się niezwykle wysoką jakością. W większości wypadków znajdziesz je między innymi na dachu oraz przedniej szybie.
- Urządzenia 3D. Wyświetlanie w trzech wymiarach to zadanie, które leży w rękach centralnego systemu autonomicznego każdego samochodu. Warto wspomnieć, że obraz zapisywany jest w pamięci każdego auta, dlatego pojazd "uczy" się twoich tras.
- Moc obliczeniowa. Nie ma co się oszukiwać, centralny procesor samochodów autonomicznych musi charakteryzować się bardzo dużą mocą obliczeniową. Fizycznie postrzegane środowisku musi zostać w późniejszym czasie zamienione na dane cyfrowe, co wymaga naprawdę niemałej mocy obliczeniowej.
Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że samochody autonomiczne to przyszłość motoryzacji. Decyduje się na nie coraz więcej marek, dlatego z czasem będzie ich tylko i wyłącznie więcej.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- carvertical.com/pl

Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
ASTOR dostawcą efektywnych rozwiązań intralogistycznych
Z tego artykułu dowiesz się: czym jest intralogistyka i dlaczego jest ważna, jakie są najważniejsze trendy w intralogistyce, jakiego...
-
-
-
-
-