Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-04-25 | Ostatnia aktualizacja: 2007-04-25
Standardy ISO dla wibracji i wstrząsów

Standardy ISO dla wibracji i wstrząsów
Nowy standard określa to, jak wszelakie systemy, od elementów komputerów począwszy, a na pojazdach opancerzonych skończywszy, reagują na specyficzne rodzaje wstrząsów.
Nowy standard opracowany przez International Organisation for Standardistaion (ISO) powinien być szczególnie użyteczny przy testach środowiskowych produktów i elementów przemysłu wysokich technologii, takich jak komputerowy, czy kosmiczny.
‘Spektrum reakcji na wstrząsy’ (SRS) zostało opracowane pierwotnie jako metoda opisu wstrząsów związanych z trzęsieniami ziemi, eksplozjami, uderzeniami i innymi źródłami mechanicznych wstrząsów.
SRS pokazuje graficznie względną siłę wstrząsu w funkcji częstotliwości. Dla systemów mechanicznych, takich jak kadłub pocisku, może sygnalizować jak system reaguje na określone wstrząsy.
SRS jest wykorzystywany do określania siły wstrząsów mechanicznych i zdolności mechanicznych i elektronicznych systemów do tolerowania ich. Są one powszechnie stosowane do testowania kadłubów samolotów, systemów oprzyrządowania pojazdów kosmicznych i wojskowych, izolacji mechanicznej kontenerów, wytrzymałości twardych dysków, a nawet do opisywania eksplozji.
W przeszłości, testy wstrząsowe, realizowane były przy pomocy szeregu analogowych i cyfrowych algorytmów do syntetyzowania SRS, co często skutkowało rozbieżnymi wynikami.
Nowy standard oparty jest na standaryzowanej technice cyfrowej. Mówi się, że jest to pierwszy krok do stworzenia testu SRS, który będzie wiarygodny i możliwy do przeprowadzenia w różnych laboratoriach.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Co warto wiedzieć o agregatach prądotwórczych?
Wiele urządzeń nie toleruje nawet milisekundowych przerw w dostawie energii elektrycznej, innym bardziej szkodzą długotrwałe przestoje, dlatego...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-