Wprowadzenie przez MultiProjekt oprogramowania narzędziowego Simultus miało na celu umożliwienie użytkownikowi dokonania symulacji dowolnego urządzenia, a także podłączenie go do symulatora lub rzeczywistego sterownika PLC i pulpitu HMI. Pozwala to na symulowanie urządzenia jako całości złożonej z konstrukcji mechanicznej oraz programu sterującego. Oprogramowanie Simultus służy również do prototypowania i testowania układów, co pozwala użytkownikowi uniknąć błędów na etapie produkcji.
Firma MultiProjekt podjęła się dalszego udoskonalania Simultusa, wprowadzając kilka nowych rozwiązań w wersji Simultusa 3.0.
Z naszego artykułu dowiesz się o takich możliwościach Simultusa 3.0 jak:
- Symulacja robota 6-osiowego.
- Wirtualna symulacja Teach Pendant w nowej odsłonie.
- Eksport/import modeli 3D do plików.
1. Symulacja robota 6-osiowego.
Pierwszą z istotnych zmian jest dołączenie do oferty Simultusa symulatora robota 6-osiowego. Roboty 6-osiowe to jedne z najpopularniejszych robotów wykorzystywanych w przemyśle. Tak więc za pomocą symulatora robota 6-osiowego można zredukować koszty i ryzyko popełnienia błędu na etapie testowania i projektowania robota.
2. Wirtualna symulacja Teach Pendant w nowej odsłonie.
Drugą zmianą jest wprowadzenie wirtualnego symulatora Teach Pendant. Teach Pendant spełnia rolę panelu operatorskiego, służącego do ustawiania parametrów i programowania ruchów robota.
3. Eksport/import modeli 3D do plików.
Najważniejszą zmianą w Simultusie jest możliwość eksportu wybranych elementów lub modeli 3D projektu do pliku fpf3d, który następnie można swobodnie zaimportować do nowego projektu.
Sumulacja robota sześcioosiowego
Ulepszenia programu Simultus wprowadzone w wersji 3.0 zwiększają przejrzystość i funkcjonalność obsługi symulatora. Podobnie jak w poprzednich wersjach Simultus 3.0 jest dostępny zarówno dla instytucji edukacyjnych, jak i dla firm przemysłowych.
Jeżeli jesteś zainteresowany wypróbowaniem darmowej wersji oprogramowania wejdź na stronę Simultusa
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu Simultus 3.0
- Autor:
- Adam Zawojak
- Źródło:
- MultiProjekt: Simultus 3.0 – udoskonalony symulator
- Dodał:
- MULTIPROJEKT
Czytaj także
-
Integracja robota przemysłowego ze sterownikiem PLC i panelem HMI – dlaczego...
Z tego artykułu dowiesz się: jakie są metody obsługi stanowiska zrobotyzowanego, co jest potrzebne, by połączyć robota przemysłowego ze...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-