Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-02-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-07
Efento na Mobile World Congress

Największe targi telekomunikacyjne świata

W dniach 25-28 lutego, firma Efento zaprezentuje, na Mobile World Congress w Barcelonie, rejestrator temperatury mający możliwość pracy w obu konkurencyjnych standardach - NB-IoT/LTE Cat M1, stanowiących podstawę Internetu Rzeczy.


Rejestrator Efento należy do grupy kilku urządzeń na świecie, które wykorzystują procesory najnowszej generacji.

Efento jest europejskim liderem w zakresie czujników Internetu Rzeczy - rozwiązania firmy  z zakresu technologii Nb-IoT zostały przetestowane juz w 11 krajach.

www.efento.pl

Narrowband-IoT (NB-IoT) i LTE Cat M1– przyszłość komunikacji dla Internetu Rzeczy

Zasadniczą zaletą tej techniki komunikacji jest fakt, że użytkownik nie musi budować infrastruktury umożliwiającej transmisję danych z sensorów do serwera – może wykorzystać łączność zapewnioną przez operatora sieci. W rezultacie instalacja i utrzymanie sensorów jest o wiele prostsze i tańsze – użytkownik wyciąga sensor z pudełka, wpisuje jego dane w platformie serwerowej i zaczyna monitorować wybraną wielkość fizyczną.

 

 Efento Sp. j. to polski startup powstały w 2016 roku, który jako jedna z kilku firm na świecie oferuje kompleksowe rozwiązania umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych. Sensory mierzą, m.in. temperaturę, wilgotność, ciśnienie różnicowe, ciśnienie atmosferyczne, wibracje, stężenie oparów paliw oraz wycieki. Platforma umożliwia m.in. wysyłanie powiadomień, generowanie automatycznych raportów, zarządzanie urządzeniami oraz prezentację i analizę danych pomiarowych. Obecnie urządzenia Efento używa około 3000 klientów, w tym firmy przemysłowe, farmaceutyczne, szpitale i magazyny w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Węgrzech, a także na Filipinach i w RPA. W 2018 firma opracowała System Monitorowania Wielkości Fizycznych w technologii NB-IoT wyróżniony nominacją do grupy 35 najciekawszych na świecie rozwiązań z zakresu techniki pomiarowej i sensorowej na Association for Sensors and Measurement w Niemczech. Uczestnik IV edycji projektu „Startupy w Pałacu".

Kategoria komunikatu:

Nowinki techniczne

Dodał:
Efento
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także