empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-05-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-05-31
Przygotowanie do przerwy wakacyjnej, czas wymiany komponentów
Przygotowanie do przerwy wakacyjnej, czas wymiany komponentów

Maszyny pracują na pełnych obrotach, pracownicy starają się wykonywać swoje zadania jak najlepiej, produkcja w pełni a efektywność utrzymywana na zadowalającym poziomie. Brzmi dobrze, a nawet świetnie! Aby uniknąć zachwiania tego dobrze funkcjonującego mechanizmu, warto przeprowadzać akcje serwisowe i konserwacje urządzeń na liniach produkcyjnych. Dobrym momentem na przegląd maszyn w zakładzie produkcyjnym może okazać się okres wakacyjny.

 

Dlaczego warto skorzystać z przerwy wakacyjnej?

 

Mniejsze obciążenie produkcją

Wiele firm spowalnia działalność produkcyjną w okresie letnim, co ułatwia dostęp do maszyn i pozwala na prace remontowe bez wpływu na harmonogram produkcji.

 

Efektywność konserwacji

Możliwość dokładnego sprawdzenia stanu maszyn i przeprowadzenia prac konserwacyjnych w sprzyjających warunkach, bez presji czasu i ryzyka przestojów.

 

Planowanie modernizacji

To doskonały moment, aby zaplanować i wprowadzić udoskonalenia, które poprawią wydajność produkcji na kolejne miesiące.

 

wymiana-komponentow-3-2(1).jpg

 

Jakie elementy wymagają przeglądu?

W trakcie przerwy wakacyjnej warto skupić się na konserwacji i serwisie kluczowych

 

Przekaźniki i styczniki

Regularna kontrola i czyszczenie styczników oraz przekaźników może zapobiec problemom związanym z nadmiernym nagrzewaniem się lub zużyciem styków. Ze względu na ograniczoną żywotność mechaniczną styków warto posiadać w magazynie serwisowym zapasowe elementy. Pozwoli to w razie wystąpienia awarii wymienić element na nowy bez zbędnego przestoju maszyn.

 

Czujniki

Weryfikacja poprawności działania czujników (indukcyjnych, optycznych, ultradźwiękowych itp.) jest kluczowa dla utrzymania ciągłości procesów produkcyjnych. Zweryfikuj precyzję oraz czas reakcji czujników do wykrywania obiektów.

 

Okablowanie

Sprawdzenie kabli pod kątem uszkodzeń, korozji czy poluzowanych złączy pozwoli uniknąć niespodziewanych przestojów i braku działania urządzeń.

 

Przyciski grzybkowe

Przyciski, w szczególności przyciski awaryjne powinny działać bez zakłóceń i być gotowe do akcji w każdym momencie. Testuj ich funkcjonalność i wymieniaj zużyte lub uszkodzone.

 

Zasilacze

Sprawdzenie napięć wyjściowych zasilaczy, aby potwierdzić stabilność zasilania urządzeń i maszyn. Właściwe parametry zasilania stanowią kluczowy aspekt pod kątem sprawnie działających systemów i instalacji

 

Kurtyny bezpieczeństwa

Upewnienie się, że maszyny i ruchome niebezpieczne elementy, są zabezpieczone przed bezpośrednim dotykiem operatora stanowią ważny aspekt pod kątem bezpieczeństwa użytkownika maszyny.

 

Obudowy

Warto wykonać sprawdzenie obudów i szafek sterujących zawierających komponenty automatyki przemysłowej. W szczególności taka kontrola powinna odbyć się w pomieszczeniach o wymagających warunkach środowiskowych, gdzie występują wysoki stopień zapylenia lub wilgotności. Obudowy chronią wrażliwe elementy elektroniczne przed zanieczyszczeniami wydłużając jednocześnie ich żywotność.

W przypadku obudów montowanych na zewnątrz ewentualne pęknięcia lub oznaki korozji

mogą stanowić podstawę do wymiany obudowy na nową spełniającą wymagania aplikacji.

 

wymiana-komponentow-2(2).jpg

 

Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej w ABCelektro

Potrzebujesz wymienić przekaźnik, stycznik lub zastosować układ rewersyjny? Posiadamy w ofercie proste i bardziej złożone elementy sterujące pracą urządzeń i maszyn. Znajdziesz u nas łączniki krzywkowe, rozłączniki izolacyjne i wyłączniki krańcowe, przekaźniki elektromagnetyczne i SSR, przekaźniki nadzorcze i bezpieczeństwa, jak również układy rozruchowe gwiazda-trójkąt i układy łagodnego rozruchu softstart.

A może zainstalowane w zakładzie czujniki przestają poprawnie wykrywać elementy i sygnalizować? Zapraszamy do zakupu czujników indukcyjnych, pojemnościowych, optycznych i wielu innych firmy Aeco, Sels i Sick. Możemy zaoferować również kurtyny świetlne Panasonic oraz Keyence, które poprawią bezpieczeństwo w zakładzie.

Problem z zasilaniem? Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zasilacz impulsowy, zasilacz buforowy DC-UPS lub transformator o właściwym napięciu i mocy. Nasza oferta obejmuje również zasilacze UPS jednofazowe i trójfazowe, przetwornice napięcia DC/DC oraz magazyny energii.

Uzupełnieniem oferty dotyczącej zasilania są analizatory parametrów sieci elektrycznej, które pozwalają monitorować jakość energii w zakładzie oraz urządzenia pomiarowe w postaci przekładników prądowych i napięciowych oraz mierniki analogowe takie jak amperomierze, woltomierze i watomierze.

Jeśli planujesz wdrożyć nowe maszyny i systemy z pewnością będziesz potrzebować obudowy sterowniczej, w której pomieścisz niezbędne komponenty. Nasza oferta obejmuje wiele rozmiarów obudów i szaf sterowniczych począwszy od małych skrzynek zaciskowych, przez obudowy wiszące, kończąc na solidnych szafach monoblok lub szafach w systemie szeregowym. Do obudów posiadamy potrzebne akcesoria jak płyty montażowe, cokoły, uchwyty montażowe

Dodatkowo jesteśmy dystrybutorem elementów pozwalających na wyposażenie i pełne uzbrojenie szaf sterowniczych, takich jak wentylatory, klimatyzatory, korytka kablowe i szyny DIN, złączki szynowe oraz wiele innych.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
abcelektro.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.