Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-03-02
Silnik wielotłokowo osiowy o zmiennej chłonności A1OVER seria 52

 

grafika1.png

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiejsze silniki spalinowe w mobilnych maszynach roboczych pracują w bardzo ograniczonym zakresie temperatur. Silniki już przy niskich obrotach osiągają optymalny punkt pracy. Instalacja wydajnego i kompaktowego obwodu chłodzącego oszczędza energię i umożliwia przestrzegania obowiązkowych wartości emisji. W przypadku maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych wyzwaniem jest również zapewnienie wymaganej wydajności chłodzenia w trudnych warunkach pracy. W odpowiedzi na te wymagania, Bosch Rexroth dostarcza silnik wentylatora A10VER charakteryzujący się wysoką wydajnością, krótką długością montażową i zintegrowaną funkcją rewersu do czyszczenia chłodnicy.

DANE TEHNICZNE

Wielkości - 18, 23, 28, 37 i 45 cm3
Ciśnienie nominalne - 280 bar
Ciśnienie maksymalne - 350 bar
Kołnierz: specjalny kołnierz podobny do SAE J744 101-2 (B)

Opcje:

• zawór antykawitacyjny     

• zawór antykawitacyjny ze zintegrowanym zaworem bezpieczeństwa

Sterowanie: Elektryczne sterowanie dwupunktowe (EZ)


Długości montażowe:

• 28 cm3 : 115 mm
• 45 cm3 : 124 mm

ZGODNOŚĆ Z PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI EMISJI

Główną funkcją silnika A10VER firmy Rexroth jest napędzanie wentylatora w celu uzyskania możliwie najlepszej temperatury silnika spalinowego w mobilnych maszynach roboczych. Ta funkcja jest ważnym elementem składowym zapewniającym zgodność z wytycznymi prawnymi dotyczącymi emisji i oszczędzania energii.


ZINTEGROWANA FUNKCJA REWERSU DO CZYSZCZENIA CHŁODNICY

Cząstki brudu mogą pogorszyć funkcjonalność i wydajność obwodu chłodzenia. Można tego uniknąć dzięki zintegrowanej funkcji zmiany kierunku obrotów silnika A10VER. W razie potrzeby sterownik zmienia kierunek obrotów silnika A10VER, wydmuchując osadzone cząsteczki brudu z chłodnicy i komory silnika. Dzięki temu chłodnica zachowuje pełną wydajność.


UNIKNIĘCIE DODATKOWYCH KOMPONENTÓW

W konwencjonalnych hydrostatycznych napędach wentylatorów stosowany jest dodatkowy zawór do realizacji funkcji rewersu. W przypadku zastosowania A10VER dodatkowy zawór rozdzielający i wymagane orurowanie są zbędne. Powoduje to mniejsze straty przepływu, które zwiększają sprawność hydrostatycznego napędu wentylatora. Dla producenta maszyn roboczych oznacza to niższe koszty produktu i instalacji, a także mniejsze wymagania przestrzenne i większą elastyczność w montażu.


KRÓTKA DŁUGOŚĆ MONTAŻOWA

W wielu mobilnych maszynach roboczych dostępna przestrzeń osiowa do rozmieszczenia silnika spalinowego, układu wentylatorów, hydrauliki roboczej i hydrauliki napędu jezdnego jest niewielka. Dlatego też zwarta konstrukcja elementów hydraulicznych jest istotna. Silnik tłokowo osiowy o zmiennej chłonności A10VER spełnia to wymaganie dzięki swojej bardzo małej długości całkowitej, nawet o 16 procent krótszej niż podobne produkty konkurencyjne.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Rafał Stabach
tel.: + 48 32 363 51 10
e-mail: rafal.stabach@boschrexroth.pl

Czytaj także