Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-03-10
Siłowniki pneumatyczne SMC w ofercie firmy Inter Trade

Siłowniki pneumatyczne to urządzenia mechaniczne wykorzystujące energię sprężonego powietrza. Wytwarzają za jego pomocą siłę niezbędną do wprawienia w ruch elementów całych maszyn. Są tanie i bezpiecznie w użytku. Wśród najlepszych rozwiązań z całą pewnością warto zaprezentować siłowniki pneumatyczne SMC dostępne w ofercie sprawdzonej firmy Inter Trade. Przekonaj się, dlaczego warto na nie postawić - z naszego artykułu dowiesz się, co wyróżnia tego producenta oraz oferowane przez niego rozwiązania. 

Siłowniki pneumatyczne SMC
Siłowniki pneumatyczne SMC

Dlaczego wybrać siłowniki pneumatyczne SMC?

Nietrudno zauważyć, że rozwiązania pneumatyczne marki SMC w wielu krajach mogą być utożsamiane z pneumatyką w ogóle. Japoński producent nieprzerwanie od ponad 60 lat oferuje rozwiązania z tego zakresu, wprowadzając kolejne innowacje sprawdzające się w tysiącach firm na całym świecie. Szeroka gama dostępnych elementów jest wykonana z wysoką starannością, a każdy z nich cechuje wysoka trwałość.

Okazuje się, że zarówno siłowniki pneumatyczne SMC, jak i wszystkie pozostałe rozwiązania marki, cechują bardzo dobre parametry techniczne. Na podkreślenie zasługują szczególnie parametry przepływowe, trwałość czy czasy działania zaworów. Nie da się ukryć, że Japończycy oferują bardzo dobre rozwiązania technologiczne. Co jeszcze sprawia, żę użytkownicy na całym świecie tak chętnie wybierają SMC? 

chwytaki
chwytaki

chwytaki
chwytaki

Na pierwszym miejscu stawiamy precyzyjne wykonanie i wysoką jakość oraz wspomniane bardzo dobre parametry techniczne. Niemałe znaczenie ma także szeroka gama produkowanych elementów. Japoński producent zadbał o to, by każdy z nich był łatwy do konfiguracji. Daje również pełny dostęp do modeli 3D. W ostatnich latach szczególnie ważne okazuje się też minimalizowanie mocy elektromagnesów - w firmie można zauważyć ogólny trend na poprawę efektywności energetycznej.

Należy także podkreślić, że wpływ na decyzję o zakupie mają również design produktów, który zwraca uwagę, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na ich funkcjonalność. Czynnikiem decyzyjnym okazują się bardzo dobrze przygotowane materiały katalogowe - producent dba o to, by potencjalni klienci znaleźli w nich wszystkie informacje techniczne. 

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami
Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami
Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami

Siłowniki pneumatyczne SMC - trendy w napędach pneumatycznych

Szczególną uwagę w ofercie japońskiego producenta przyciągają siłowniki pneumatyczne SMC, które znajdziesz w ofercie sprawdzonego dostawcy Inter Trade. Okazuje się, że według opinii klientów i niezależnych testów są one najlepszym rozwiązaniem niezależnie od warunków pracy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują obecnie siłowniki pneumatyczne z prowadnicami typu MGP, MGJ i MGQ.

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami to rozwiązania, których głównym zadaniem jest przenoszenie dużych obciążeń w maszynach. Warto podkreślić, że funkcja siłownika (wytwarzania siły) nie jest ich jedynym zadaniem. Cechują się wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami, wśród których należy wymienić m.in.:
• tłoczysko zabezpieczone przed obrotem,
• dużą odporność na siły boczne,
• obecność prowadnic z łożyskami kulkowymi lub ślizgowymi,
• wyposażenie w płytkę umożliwiającą doposażenie (np. chwytaki),
• wyposażenie w magnes, który współpracuje z czujnikami położenia tłoka

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami mogą być stosowane w systemach handlingowych. Sprawdzają się w wielu branżach przemysłowych, a ze względu na swoje zalety i zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania wyróżniają się dużą wytrzymałością.

Najlepsze modele znajdziesz w ofercie firmy Inter Trade - to zespół doświadczonych fachowców, który pomoże ci w doborze rozwiązań idealnie dopasowanych do twoich potrzeb. 

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami
Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami

Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami
Siłowniki pneumatyczne z prowadnicami

Autor:
Inter Trade
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także