Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-07

Robot zachęci do aktywności

Pixabay.com
Pixabay.com

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pracują nad konstrukcją robota SkyBot, którego celem będzie promowanie wśród dzieci aktywności – zarówno tej fizycznej, jak i intelektualnej. Najmłodsi będą musieli sami złożyć modułowego robota, a następnie wprawić go w ruch swoim własnym. Efekty prac nad urządzeniem powinniśmy ujrzeć już we wrześniu.

SkyBot to pomysł czterech podopiecznych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Cel studentów jest jasny – aktywizacja uczniów szkół z terenów wiejskich oraz zainteresowanie ich programowaniem. Robot będzie wprawiany w ruch za pośrednictwem dedykowanej opaski zakładanej na rękę młodego programisty.

Konstrukcja została nagrodzona w ramach drugiej edycji konkursu „CRS Masters – działaj z Henklem". W zakończonej na początku lutego rywalizacji wyłoniono trzy rozwiązania, wśród których znalazło się właśnie to z Rzeszowa. Studenci otrzymali nagrodę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
pap

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe